Równowaga, memy, aforyzmy, cytaty o życiu, obrazki, cytaty, sentencje, cytat (225154)

Memy o tematyce: równowaga, memy, aforyzmy, cytaty o życiu, obrazki, cytaty, sentencje, cytat, umysł, mem, besty, życie, zdanie, demotywatory, śmieszne obrazki, zagadnienie, piersi, demotywator, humor, podglądanie, demot, śmieszne teksty, obiektywizm, śmieszne, cycki, laska, dobijciemnie, gif, świat, frustracja, zmęczenie, dół, samotność, miłość, szczęście, wsparcie, walka, cytaty o miłości, uczucia, kąpiel, oczekiwanie,.

xdPedia korzysta z plików cookie, aby dać Ci jak największą wygodę.

To nie tak że nic w moim życiu się nie zmieniło

To nie tak że nic w moim życiu się nie zmieniło dzięki tobie. Przez ciebie nie płacze bo przecież w twoich oczach to przejaw słabości, nauczyłam się nie ryzykować by nie cierpieć, nauczyłam się ufać tylko sobie i to też nie pewne. Przez ciebie po prostu boję się życia..

801 wyświetleń

Dziewczyna z czerwoną kropką na czole...

1. Przyglądaj się czerwonej kropce na czole dziewczyny przez 30s 2. Przenieś wzrok na jakąś płaską powierzchnię (np. ścianę) 3. Mrugaj szybko 4. Podoba się to co widzisz? Kliknij: Lubię to! ;)

4 170 wyświetleń

Jak oszukujesz sam siebie? Twój mózg lubi...

Jak oszukujesz sam siebie? Twój mózg lubi płatać figle, sprawdźmy prostą iluzję... 1. Czy obrazek wydaje się falować? W rzeczywistości tak nie jest! Dzięki wysokiemu kontrastowi, ruch źrenic porusza obraz. 2. Szare linie między kwadratami nie wyglądają dość prosto. A jednak! 3. Trudno uwierzyć, lecz oba zakrzywienia są tej samej wielkości! 4. Pomarańczowe koła wydają się różniej wielkości? To kolejny przykład, że perspektywa jest w stanie wiele zmienić w naszym spostrzeganiu. 5. Spójrz na obie twarze z bliska, a następnie z daleka. Zrelaksowana twarz bezie rozzłoszczona, a rozzłoszczona będzie zrelaksowana. Dzieje się tak ponieważ jeden z obrazków narysowany jest szczegółowo, a ludzkie oko z dalszej perspektywy ich nie zauważa. 6. Pola A i B jest pokolorowane tym samym kolorem. Nasz mózg interpretuje obrazki jako 3D i ze względu na cień, który widzimy, odbieramy różne pola o tym samym kolorze. 7. Jesteś w stanie policzyć czarne kropki między kwadratami? W rzeczywistości ich nie ma! Nie wiadomo dlaczego tak się dzieje... 8. Na tym obrazku można dostrzec dwie postacie. Co ciekawe nasz mózg nie umie tego zrobić jednocześnie. 9. Kolejny przykład artystycznej zabawy w spostrzegawczość! Dwie interpretacje zawarte na jednym płótnie. 10. I jeszcze jeden... Z tym, że tutaj każdy szczegół można interpretować na dwa sposoby. A tak swoją drogą, ile uda Ci się znaleźć na nim twarzy? 11. Czy z tym słoniem wszystko jest ok? Nasz mózg mimo prób nie będzie w stanie wizualnie zidentyfikować błędu. 12. Prosta A czy prosta B, która jest dłuższa? Prawda jest taka, że obie są jednakowe. 13. Czy na pewno są trzy filary? 14. Schody idą w dół czy w górę? Proste, a paradoksalnie trudne pytanie. 15. Kolejna zabawa z perspektywą. Czy żółte linie są takie same? Tak! 16. Czy na pewno widzisz tylko pionowe kreski? 17. Kwadrat w środku wydaje się pofalowany, czy naprawdę tak jest w rzeczywistości? 18. Na koniec jeszcze jedna ciekawa zabawa na spostrzegawczość. Ile i jakie widzisz zwierzęta?

1 793 wyświetleń